Jesteśmy “Szkołą “Patriotów”! Nasza szkoła wzięła udział w projekcie, którego celem było przede wszystkim kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i kulturowej oraz pielęgnowanie pamięci o ważnych dla kraju oraz naszego regionu osobach, wydarzeniach, miejscach, które zapisały się w polskiej historii. Służyły temu działania w trzech obszarach: opieki nad wybranymi miejscami pamięci i ich bohaterami, opracowania informacji na temat konkretnych osób, zdarzeń czy miejsc oraz ich upowszechnianie.

Otrzymany certyfikat udziału w projekcie nadaje wysoką rangę przedsięwzięciom, podejmowanym przez szkołę, która staje się wzorem do naśladowania. Placówka uzyskuje prawo posługiwania się tytułem w oficjalnych sytuacjach. Ponadto zostaje wpisana do rejestru Śląskiego Kuratora Oświaty. Rejestr ten jest publikowany i aktualizowany na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Szkolnym koordynatorem projektu była pani Jolanta Cioch-Gabryś.